Aktuality

ČlánekDoména vinohrady.cz jest na prodej

Jen do dobrých rukou. Ctěné nabídky zasílejte do administrace listu na adrese prodam@vinohrady.cz.
 

ČlánekPetice Zachraňme Zvonařku

Petice Zachraňme Zvonařku Petice proti kácení 36 stromů a výstavbě bytového domu o 35 bytech a 42 garážích v ulici Pod Zvonařkou. Zde petiční arch ke stažení, odkaz na elektronickou petici a podrobné informace k zamýšlené výstavbě.
 

ČlánekJiří Šlitr aneb Ďábel z Vinohrad

Jiří Šlitr aneb Ďábel z Vinohrad Určitě znáte: "Mějte se, dámy, přede mnou dnes na pozoru ...". Známá píseň Jiřího Šlitra pokračuje v intencích jemného sebeironického humoru, kterým tento klasik české populární hudby, muž s nadáním spíše božským, častoval své posluchače. Jak to ale opravdu bylo s jeho vztahem k naší čtvrti?
 

ČlánekZastupitelstvo projedná dokument důležitý pro další rozvoj Prahy 2

V pondělí 18.11. od 15 hodin se koná zasedání zastupitelstva městské části Praha 2. Jedním z důležitých bodů na programu je schválení Aktualizace programu regenerace památkové rezervace a památkové zóny. Pod složitým názvem se ukrývá strategický dokument popisující možnosti rozvoje Prahy 2.
 

ČlánekKoho vyšleme z Vinohrad do Poslanecké sněmovny?

Zveřejněné kandidátní listiny ponoukají k zamyšlení: kdo bude reprezentovat Vinohrady, potažmo Prahu 2 a 3 ve sněmovně? Je lépe tam někoho mít, nebo by nám politici byli užitečnější na radnicích?
 

ČlánekBude Praha 2 vymáhat škodu po svých radních?

Zastupitelé mají rozhodnout, zda vymáhat škodu vzniklou udělením pokuty od ÚOHS za pokaženou veřejnou soutěž.

 

ČlánekAdoptujte hrob!

Adoptujte hrob! Ano, čtete správně. Ne, nejsem blázen ani nekrofil. Tak jako můžete adoptovat zviřátko v pražské ZOO, bude už brzy možné finančně přispět na záchranu hrobů významných osobností na pražských hřbitovech.
(oprava 1.8.2013)
 

ČlánekEkofestival připomene význam vody pro život

Ekofestival připomene význam vody pro život Vinohradské náměstí Míru bude 4. června po celý den žít komunitním festivalem životního prostředí na téma Voda hýbe světem. Sedmý ročník Ekofestivalu zahajuje oslavy světového dne životního prostředí, a letos se svým tématem hlásí k probíhajícímu mezinárodnímu roku vodní spolupráce.
 

ČlánekVinohrady si připomenou výročí Jaroslava Haška

Nejen Žižkov, ale i Vinohrady si připomenou stotřicáté výročí narození Jaroslava Haška - v úterý 30. dubna v 16:00 hodin v Balbínově ulici 6 bude pod záštitou místostarosty dr. Otto Schwarze odhalena pamětní deska tohoto lokálního génia. Připomeňme si Haškův vztah k Vinohradům oprášením jednoho archivního textu z původních Vinohrad.cz.
 

ČlánekRozpočet Prahy 2 schválen - a co je v něm?

Rozpočet Prahy 2 schválen - a co je v něm? Zastupitelstvo Prahy 2 včera schválilo rozpočet městské části na letošní rok. Stalo se tak bez valného zájmu obecenstva, což je snadno pochopitelné - byť se jedná o řádově větší částky než při privatizaci bytů, nejsou to nějaké snadno uchopitelné peníze.
 

ČlánekArcibiskupské gymnázium slaví

Arcibiskupské gymnázium slaví 20 let od obnovení činnosti má na kontě tisíc absolventů. Těm letošním předal maturitní vysvědčení kardinál v katedrále svatého Víta.
 

ČlánekEkofestival v úterý 5. června 2012 na náměstí Míru

Ekofestival v úterý 5. června 2012 na náměstí Míru V úterý 5. června na Náměstí Míru Zelený kruh pořádá již 6. ročník tradičního festivalu životního prostředí.  Svoji činnost tu bude prezentovat více než 25 ekologických a rozvojových organizací z celé České republiky. Chcete se dozvědět, co se skrývá za podtitulem festivalu „Dnes SLEVA! 1 + 1 planeta zdarma“? Čekají na Vás slevy nebo jiná překvapení? Navštivte Ekofestival.
 

ČlánekCo bude stát na pozemku v Italské ulici?

Co bude stát na pozemku v Italské ulici? Praha 2 chce prodat pozemek v Italské ulici, aby zaplnila díru v rozpočtu. Co se na něm postaví, ale nikdo neřeší.
 

ČlánekJaký bude rozpočet Prahy 2 na rok 2012

Jaký bude rozpočet Prahy 2 na rok 2012 Na zasedání zastupitelstva Prahy 2, které proběhne 20. února od 15 hodin, bude projednáván rozpočet městské části na letošní rok. Co se skrývá ve sloupcích čísel? Jak se městská část vyrovnává s propadem příjmů z rozpočtu hlavního města?
 

ČlánekKam o Vánocích?

Kam o Vánocích? Předvánoční koncerty v kostelech, odpolední nešpory, půlnoční mše v křesťanských sborech na Vinohradech a na Žižkově