Aktuality

ČlánekEkumenické slavnosti na náměstí Míru

Ekumenické slavnosti na náměstí Míru Po celý tento týden (od 26. do 29. dubna) probíhá na náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily evangelizační akce pořádaná společně několika církvemi.
 

ČlánekSprint Brouků Vítkovem

Sprint Brouků Vítkovem Na Vítkově se v sobotu sjedou legendární Volkswageny Brouk a jejich přerostlejší bratři, hippiesácké busíky.
 

ČlánekBleší trh již v sobotu na náměstí Míru

Bleší trh již v sobotu na náměstí Míru Pravý bleší trh, báječný nápad, který nadchl každého, kdo ho navštívil, se pro velký úspěch opakuje už tuto sobotu na náměstí Míru.
 

ČlánekVelká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně

Velká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně Ve čtvrtek 22. dubna v 18 hodin se vydá průvod cyklistů na další jízdu po Praze. Jako tradičně se startuje na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad. Tentokrát s ukázkami nákladních kol!
 

ČlánekDiskutujte o zklidnění magistrály

Diskutujte o zklidnění magistrály Diskuzní večer na téma zklidnění Severojižní magistrály se koná v úterý 20. dubna v sále Nadace ABF na Václavském náměstí. Za Prahu 2 se zúčastní místostarosta Vondrášek - přinášíme jeho stanovisko.
 

ČlánekKdo vytlačí drogové dealery z ulice Pod Zvonařkou?

Důležitým bodem úterního zasedání zastupitelstva Prahy 2 byly informace k bezpečnostní situaci v Praze 2. Zastupitelé upozornili na trvající neudržitelnou situaci v oblasti Dolních Vinohrad kolem Bělehradské a Pod Zvonařkou.
 

ČlánekStarostka Prahy 2 předala petici předsedovi Poslanecké sněmovny

Městské části od pátku sebraly přes osm tisíc podpisů pod petici za právo obcí omezovat hazard na svém území.
 

ČlánekKoncert v kostele sv. Ludmily

Koncert v kostele sv. Ludmily Orchestr, pěvecký sbor a studenti Arcibiskupského gymnázia vystoupí na koncertě v kostele svaté Ludmily ve čtvrtek 15. dubna.
 

ČlánekNavštivte zasedání zastupitelstva Prahy 2

Navštivte zasedání zastupitelstva Prahy 2 V úterý 13. dubna se koná zasedání zastupitelstva městské části Praha 2. Dobrá příležitost poznat, co se na takové sešlosti probírá a jak se kteří komunální politici angažují. Na programu je mj. zpráva o bezpečnostní situaci v Praze 2.
 

ČlánekJom ha-šoa - čtení jmen obětí holocaustu

Jom ha-šoa - čtení jmen obětí holocaustu Již popáté si Pražané budou moci připomenout židovské oběti nacismu. V neděli 11. dubna od 14 do 17 hodin budou na náměstí Míru čtena jména těch, kdo nepřežili. (Jak souvisí Vinohrady a Židé? Plus něco o vinohradské synagoze)
 

FotogaleriePohledy z Vyšehradu

Pohledy z Vyšehradu Hra s ubíhajícím sluníčkem, které osvětlovalo jednotlivé budovy, vykouzlilo duhu nad mrakodrapem a kostelu na Karlově přidělalo minaret ...
 

ČlánekPlečnikův kostel je národní kulturní památkou a míří na seznam UNESCO

Plečnikův kostel je národní kulturní památkou a míří na seznam UNESCO Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad byl prohlášen národní kulturní památkou a uvažuje se i o tom, že by mohl být zanesen také do seznamu nejvýznamnějších architektonických děl UNESCO.
 

ČlánekCo nového na Folimance

Co nového na Folimance Zábradlí u Botiče opraví na své náklady městská část. Opravují se i schody ze sadů Boženy Němcové k Folimance.
 

ČlánekŽižkovská radnice plánuje lávku mezi dvěma vrchy

Žižkovská radnice plánuje lávku mezi dvěma vrchy Ambiciózní plán zveřejnila tento týden (ne ve čtvrtek 1. dubna) radnice Prahy 3: Chce propojit park na Vrchu svatého Kříže (Parukářku) s Vítkovem.
 

ČlánekObčanské sdružení Lata oslaví výročí koncertem v Retru

Občanské sdružení Lata oslaví výročí koncertem v Retru V klubu Retro na Francouzské ulici oslaví ve středu 31. března patnácté výročí svého založení občanské sdružení Lata. Oslava proběhne formou koncertu, na kterém vystoupí skupiny Eddie Stoilow, One Night Band a 4signs.