Aktuality

ČlánekPojďte zažít město jinak - už v sobotu

Pojďte zažít město jinak - už v sobotu V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník velkého pouličního festivalu Zažít město jinak. Celodenní slavnost se uskuteční v ulicích Prahy, na celkem šestnácti místech, ale centrální zónou budou Vinohrady - stánky, pódia a posezení budou v ulicích Rumunské, Záhřebské a především Americké.
 

ČlánekRozhodnuto: Praha 2 prodá 126 domů

Na úterním zasedání zastupitelstva byly schváleny zásady a postup pro odprodej bytových domů z majetku Prahy 2 stávajícím nájemníkům. Prodá se asi polovina zbývajícího majetku. Proti byli jen zastupitelé za OSB, kteří považují podmínky za diskriminační.
 

ČlánekKomentář: Byl to střet zájmů?

Zastupitelé, kteří bydlí v obecních domech, hlasovali o tom, zda se mohou hlásit o jejich odkoupení. Střet zájmů ohlásil jen jeden z deseti.
 

ČlánekJarmark Diakonie už ve čtvrtek na náměstí Míru

Jarmark Diakonie už ve čtvrtek na náměstí Míru Na jarmarku se představí neziskové organizace působící v sociální a zdravotní oblasti. Můžete vybírat i rukodělné výrobky z chráněných dílen z celé republiky.
 

ČlánekVirtuální prohlídka náměstí Jiřího z Poděbrad

Virtuální prohlídka náměstí Jiřího z Poděbrad Na adrese http://www.vinohrady.cz/download/jirak_prohlidka/tour.swf  je k dispozici virtuální 360° prohlídka vinohradského náměstí krále Jiřího.
 

ČlánekZastupitelstvo Prahy 2: další pokus rozhodnout o privatizaci

Zastupitelstvo Prahy 2: další pokus rozhodnout o privatizaci Zastupitelé městské části se znovu sejdou v úterý 13. září, aby projednali privatizaci obecních domů. Vyjde to napodruhé?
 

ČlánekVinohradská vinobraní 2011

Vinohradská vinobraní 2011 Antické orgie s bakchantkami, nymfami, satyry a návratem Neptuna do kašny nabízí letos Praha 2 v Grébovce. Nebo je libo Mňágu, Čechomor a Střihavku? V tom případě račte na Jiřák, zde v režii Prahy 3. Oboje 16. a 17. září.
 

ČlánekZastupitelstvo Prahy 2: Prodej obecních domů a bytů se odkládá

Podle OSB a TOP 09 bylo téma prodeje obecních domů nedostatečně diskutováno. Koalice si přeje, aby šlo o konsensuální rozhodnutí napříč celým zastupitelstvem, proto ustupuje. Zelení varují, že už není moc kam.
 

ČlánekPuma vinohradská?

Puma vinohradská? Víte, kolik pum žije na Vinohradech? Jde o ohrožený druh, nebo nebezpečnou zvěř?
 

ČlánekPravidla privatizace bytů v Praze 2

Pravidla privatizace bytů v Praze 2 Radní Prahy 2 včera schválili dlouho očekávaná pravidla pro privatizaci. Opoziční zastupitelé nejsou spokojeni, výhrady mají i Zelení, kteří jsou v koalici.
 

ČlánekCo nás čeká ve čtvrtek

Stávka odborářů - pracovníků dopravních firem se projeví i na Vinohradech: omezení v dopravě, zavřená polovina škol, rozlícený starosta.
 

ČlánekZastupitelé jednali o privatizaci domů. Neveřejně.

Privatizace zbývajících obecních domů v Praze 2 je bezpochyby tématem, které hýbe městskou částí. Minulý týden o jejích pravidlech jednali zastupitelé, ale bez toho, aby umožnili přístup veřejnosti na jednání. Zákon nejspíš neporušili.
 

FotogaleriePodivné úkazy na Folimance

Podivné úkazy na Folimance

Na Folimance, na Šancích i na Albertově se objevily záhadné předměty a jevy: ventilace krytu má mladé, židle se staví do pyramid a uprostřed parčíku na bastionu někdo pěstuje brambory.

Viděli jste na procházce v posledních dnech něco zvláštního? Nejste sami. Kdo prochází přes Folimanku nebo Albertov a má oči otevřené, všiml si, že se tu něco děje. Jako první se objevilo políčko s bramborami v parčíku na bastionu vedle kostela na Karlově, potom zavlálo prádlo pověšené na šňůrách na trávníku mezi větvením magistrály u Nuselského mostu. To jsem si ještě říkal, že se někdo přistěhoval a ještě to ve městě moc nezvládá. Potom jsem ale objevil výdech krytu na Folimance. Ten tam byl vždycky, ale nikdy kolem něj zjara nevyrostly mláďata - jako houby po dešti se vylupují z asfaltu. Za rohem, pod Nuselským mostem, je deset metrů vysoký sloup ze židlí. Na Albertově ve slepé větvi Studničkovy ulice se židle zase srovnaly do pyramidy. Další pyramida, tentokrát potažená černým igelitem, je v Horské ulici. U některých, třeba na Ztracence u obřího molitanového gyrosu, jsou cedulky jako na výstavě - ok, umění. Ale co ty ostatní? Začíná tu strašit? :-)

 

ČlánekPřijďte 16. června na náměstí Míru na Ekofestival

Přijďte 16. června na náměstí Míru na Ekofestival Již tradiční festival životního prostředí se bude konat ve čtvrtek 16. června. Bude se na něm prezentovat více než 25 ekologických organizací, po celý den bude probíhat kulturní program, nabízet se bude ekologické občerstvení i fair trade výrobky. Prezentovat se budou i Vinohrady.cz, budeme rozdávat pohlednice!
 

ČlánekBudou se hledat stopy Židů v Praze 2

Budou se hledat stopy Židů v Praze 2 Radnice Prahy 2 ve spolupráci s Židovským muzeem podpoří projekt, jehož cílem je dokumentovat stopy židovské komunity v Praze 2.