Aktuality

ČlánekStavba v ulici Na Kleovce - noční můra sousedů

Stavba v ulici Na Kleovce - noční můra sousedů Mezi vilovou zástavbou v klidné části Vinohrad má vyrůst pětipodlažní dům, novostavba se maskuje jako přestavba stávajícího objektu. Ve středu se na úřadě koná veřejné jednání k územnímu řízení.
 

ČlánekRozhodnuto: škola se z Legerovy ulice přestěhuje do Vratislavovy

Rozhodnuto: škola se z Legerovy ulice přestěhuje do Vratislavovy V pondělí zastupitelstvo Prahy 2 rokovalo o stěhování základní školy v Legerově ulici, která má velký úbytek žáků, do budovy po zrušené základní škole ve Vratislavce pod Vyšehradem. Stěhování k prvnímu září je schváleno, pochyby přetrvávají. Navíc se vynořilo několik nepříjemných obvinění.
 

ČlánekNěkolik důležitých faktů ke stěhování ZŠ Legerova

Dnes zveřejňuji dva dokumenty k chystanému stěhování základní školy Legerova, o kterém se v pondělí bude jednat na mimořádném zasedání zastupitelstva. Jako druhé je tu vyjádření těch, kdo se před osmi lety bránili proti rušení ZŠ Vratislavova.

 

ČlánekRodiče z Legerky protestují

Rodiče z Legerky protestují

Dnes zveřejňuji dva dokumenty k chystanému stěhování základní školy Legerova, o kterém se v pondělí bude jednat na mimořádném zasedání zastupitelstva. Jako první prohlášení rodičů dětí z Legerky, nový web a petice.

 

ČlánekDrábkovo divadelní safari

Drábkovo divadelní safari Dramatik David Drábek připravil s Malým Vinohradským divadlem vtipnou, byť z podstaty věci nepříjemnou sondu do divadelního světa.
 

ČlánekOpozice požádala o svolání mimořádného zastupitelstva

Opozice požádala o svolání mimořádného zastupitelstva Kvůli chystanému stěhování základní školy Legerova do budovy pod Vyšehradem sebrali opoziční zastupitelé (TOP 09 + OSB) dostatek podpisů pod žádost o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva. Starosta už jim dal termín: pondělí 11. dubna v 8,00.
 

ČlánekVyroste vedle Strojimportu další mrakodrap?

Vyroste vedle Strojimportu další mrakodrap? Na křižovatce Vinohradské a Želivského ulice by měl vyrůst šedesát metrů vysoký dům atypického tvaru ve skle a kovu nazvaný Crystal Prague.
 

ČlánekDivadlo Tréma 29 vyšlechtilo plzáka španělského

Divadlo Tréma 29 vyšlechtilo plzáka španělského O tom, že vytrvalým křížením želvy a hlemýždě vznikne plzák španělský, se můžete přesvědčit 16. března 2011 ve 20.00 hodin v klubu Utopia, Bělehradská 45, Praha 2, kde se odehraje matrimoniologický seminář Želvohlemýždí válka.
 

ČlánekRozpočet Prahy 2 na letošní rok schválen

K tomu nádavkem pozitivní informace o lepším přístupu veřejnosti k podkladům, mnohé poučení a pár postřehů.
 

ČlánekT.G. Masaryk a Vinohrady

T.G. Masaryk a Vinohrady O Tomáši Garrigue Masarykovi, prvním prezidentovi Československa v letech 1918-1935, bylo napsáno již mnohé. K dnešnímu 161. výročí jeho narození nabízím fakta týkající se jeho života na Vinohradech.
 

ČlánekPlošné kácení na Albertově

Plošné kácení na Albertově Matematicko-fyzikální fakulta koncem týdne provedla zásadní zásah do zeleně, když vykácela stráň mezi fakultou a Hlavovým ústavem na Albertově. Radnice protestuje, ale bylo to prý legální.
 

ČlánekŽižkovská noc

Žižkovská noc
Žižkovské kluby zvou na tento pátek: za jedno vstupné můžete navštívit čtyři kluby (a jednu hospodu) a slyšet třicet kapel všech možných žánrů od rocku, metalu, přes ska a reggae až k folku.
 

ČlánekPraha 2 předkládá rozpočet na rok 2011

Na www stránkách městské části Praha 2 se objevila informace o návrhu rozpočtu na letošní rok. Rozpočet by mělo schvalovat zastupitelstvo na svém zasedání 7. března, do té doby je možno návrh připomínkovat. Podle zastupitelů za TOP 09 jsou zveřejněné informace nedostatečné.

 

ČlánekBombardování Vinohrad v záznamech pamětníka Jana Vodňanského

Bombardování Vinohrad v záznamech pamětníka Jana Vodňanského O spojeneckém náletu z února 1945 podruhé: citace z knihy muže, jenž coby čtyřletý přežil zásah domu leteckou pumou a následně se stal showmanem.
 

ČlánekBombardování Vinohrad v záznamech pamětníka

Bombardování Vinohrad v záznamech pamětníka O náletu v únoru 1945 cituji z knihy prof. Vondráčka, věhlasného psychiatra, který bydlel v Mánesově ulici. Nálet z pohledu přímého účastníka. Úvaha nad teoriemi, proč k náletu došlo. Historické fotografie zasažených míst.