Aktuality

ČlánekDen svatého Valentina v roce 1945

Den svatého Valentina v roce 1945 Z historie Vinohrad: před 66 lety se nad městem přehnalo ničivé bombardování.
 

ČlánekAlbertov čeká proměna

Albertov čeká proměna Pokud vyjdou záměru Karlovy univerzity, dosud málo využívané části Albertova by se v nejbližších letech měly podstatně změnit. Místo provizorních přízemních budov vyrostou dvě centra.
 

ČlánekSchůzka rodičů ZŠ Legerova - bude se škola stěhovat?

Schůzka rodičů ZŠ Legerova - bude se škola stěhovat? 19. ledna se konala schůzka rodičů dětí navštěvujících základní školu v Legerově ulici s radními Prahy 2. Reakce rodičů na záměr přestěhovat školu pod Vyšehrad nebyly jednoznačné. K dispozici je i dokument - protest rodičů.
 

ČlánekŠkola z Legerky se přestěhuje na Vyšehrad

Radní navrhují přestěhovat školu z budovy v Legerově ulici do Vratislavky. Fakticky tím přiznají, že rozhodnutí o zrušení základní školy Vratislavova před osmi lety bylo chybou.
 

ČlánekKrátké zprávy z radnice i odjinud

Vinohrady a Praha 2 se díky různým středečním událostem dostaly několikrát do celostátního zpravodajství. Bylo by škoda nezachytit je i na našem webu. K tomu pár zaručeně lokálních zpráv.
 

FotogalerieTýden pod sněhem

Týden pod sněhem Sněhová nadílka se nevyhnula ani Vinohradům. Sníh zpomalil magistrálu a ve vedlejších ulicích přikryl zaparkovaná auta. Ve středu a ve čtvrtek k večeru kolabovala tramvajová doprava. Přináším pár fotek z pondělka - z Karlova a Vyšehradu, a ze čtvrtka - z náměstí Míru a I.P. Pavlova. Co na to radnice? Letos se prý umělé zasněžování svahu v Riegrových sadech neplánuje ...
 

ČlánekAutorský večer s Jáchymem Topolem

Autorský večer s Jáchymem Topolem Spisovatel Jáchym Topol a jeho hosté vystoupí ve středu 24. listopadu v klubu Utopia v Bělehradské ulici.
 

ČlánekCyklojízda netradičně

Cyklojízda netradičně Cyklisté se ještě neukládají k zimnímu spánku. Ve čtvrtek pojedou z náměstí Jiřího z Poděbrad na Bělehradskou do Utopie.
 

ČlánekVýbory zastupitelstva Prahy 2

Na pondělním zasedání zastupitelstva se nevolil jen starosta a radní, ale i další důležité funkce - předsedové a tajemníci výborů. Schváleny byly odměny zastupitelům - je jejich výše směšná? Pro někoho ano.
 

FotogalerieUstavující zastupitelstvo - fotogalerie

Ustavující zastupitelstvo - fotogalerie Momentky ze zasedání zastupitelstva Prahy 2 dne 8.11.2010. Slib zastupitelů, volba starosty, noví zástupci starosty.
 

ČlánekPraha 2 má nového starostu a radní

Praha 2 má nového starostu a radní Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva Prahy 2 byl zvolen starostou Jiří Paluska (ODS), dva zástupci starosty za ODS a dva za ČSSD.
 

ČlánekZemřela zástupkyně starostky Eva Paulová

Zemřela zástupkyně starostky Eva Paulová Ustavující zasedání zastupitelstva Prahy 2 bylo dnes přerušeno kvůli zprávě, že zemřela dosavadní zástupkyně starostky pro sociální sféru a školství, PhDr. Eva Paulová.
 

ČlánekFestival swingové hudby v Národním domě

Festival swingové hudby v Národním domě Již 13. ročník festivalu swingové hudby proběhne 25. a 26. listopadu v pražském Národním domě na Vinohradech. Největšími hvězdami jsou letos Take 6, desetinásobní držitelé prestižních Grammy.
 

ČlánekCo podniknout na Vinohradech o víkendu?

Jděte na Bleší trh nebo na benefiční derniérový koncert. Nejezděte tramvají ani autem po magistrále.
 

ČlánekV Praze 2 vzniká koalice ODS, ČSSD a Strany zelených

Podle informací, které včera přinesl server Aktuálně, došlo k dohodě mezi stranami, které získaly místa v zastupitelstvu. V radě budou zastupitelé za ODS, ČSSD a Zelené. Už je určen termín ustavujícího zasedání zastupitelstva, poznamenejte si 8. listopadu.