Aktuality

ČlánekVýsledky parlamentních voleb z pohledu lokálního

Výsledky parlamentních voleb z pohledu lokálního (chtěl jsem napsat "z pohledu lokálního patriota", ale to by zase vypadalo, že se vytahuju). Tedy, co volby do zákonodárného sboru přinesly a odnášejí Praze 2, Vinohradům a blízkému okolí?
 

ČlánekDětský den v Riegrových sadech

Dětský den v Riegrových sadech První červen se tradičně slaví jako den dětí. Praha 2 přichystala program v Riegrových sadech - divadelní představení, výtvarné, dílny, soutěže i malování na obličej
 

ČlánekVolební ruch

Volební ruch Je až s podivem, jak historický tisk může promlouvat k dnešku - u příležitosti voleb cituji z Vinohradských listů, ročník 1907.
 

ČlánekNoc kostelů i na Vinohradech - již v pátek

Noc kostelů i na Vinohradech - již v pátek V pátek 28. května se uskuteční neobvyklá akce, do níž se zapojí více než 350 kostelů v celé České republice, z toho 50 v Praze. Kostely nabídnou duchovní i kulturní program a zpřístupní jindy uzavřené prostory.
 

ČlánekŽižkovská smršť - netradiční open air

Žižkovská smršť - netradiční open air V pátek a v sobotu 21. a 22. května se Parukářka rozezní zvukem mnoha kapel a orchestrů - koná se tu desátý ročník hudebního festivalu Žižkovská smršť.
 

ČlánekLétající sběrný dvůr čili LSD

Další báječný vynález z kadlubu radnice Prahy 2 a jejího komunálního podniku Komwag má roztomilou zkratku LSD a hodí se, když se potřebujete zbavit objemného odpadu, elektroodpadu nebo stavební suti.
 

ČlánekŽižkov sobě najdete i na Vinohradech

Žižkov sobě najdete i na Vinohradech Pozoruhodný festival probíhá od 4. května do konce června na prostranstvích Žižkova a Vinohrad. Výstava v úřadovně VZP, koncert na Parukářce a divadlo na Jiřáku a u Viktorky.
 

ČlánekKUK! Čili Komplexní úklid komunikací

KUK! Čili Komplexní úklid komunikací 15. května zahajuje Technická správa komunikací blokové čištění ulic. Poznamenejte si termíny, nebo se nechte upozorňovat mailem, nenechte si zbytečně odtáhnout auto.
 

ČlánekPražské povstání na Vinohradech - barikády a místa bojů

Pražské povstání na Vinohradech - barikády a místa bojů Včera uplynulo 65 let od začátku pražského povstání. Předchozí článek se věnoval hlavně bojům o Rozhlas, ale to nebylo jediné místo, na kterém probíhaly boje.
 

ČlánekBoj o rozhlas v roce 1945

Boj o rozhlas v roce 1945 U budovy rozhlasu na Vinohradské (tehdy Schwerinově) ulici bylo jedno z ohnisek bojů proti německým vojskům v květnovém povstání v roce 1945. Rozhlasové vysílání totiž hrálo velkou roli jak v podněcování povstání, tak i v koordinaci bojů, a proto se obě bojující strany snažily ho získat pro sebe. Od těchto bojů právě uplynulo 65 let. Jak to tehdy vlastně bylo? Jaký průběh mělo Pražské povstání na Vinohradech?
 

ČlánekPraha 2 slavnostně otevřela hřiště U vodárny

Praha 2 slavnostně otevřela hřiště U vodárny Dětské hřiště mezi ulicemi Slezská, Korunní, U vodárny a Kladská má novou dominantu - dřevěnou repliku vodárenské věže.
 

ČlánekJaroslav Hutka hraje na Vinohradech

Jaroslav Hutka hraje na Vinohradech Jaroslava Hutku můžete slyšet hrát v pondělí 3. května v Balbínce. Nebo si přečíst jeho fejetony, které právě vycházejí.
 

ČlánekBude se na 1. máje na Vinohradech demonstrovat?

Zamyšlení nad tím, jak jeden člověk zvládne tři demostrace a pět pochodů naráz, ale taky nad politickými stranami, které ohlašují shromáždění ve velkém a omezují shromažďovací práva ostatních.
 

FotogalerieCyklojízda - fotogalerie z 22. dubna

Cyklojízda - fotogalerie z 22. dubna Ve snaze zachytit tu báječnou atmosféru slunečného podvečera plného bicyklů jsem cvakal a cvakal ... toto je opravdu skromný výběr :-) a kdo se najde, má bod!
 

ČlánekCo bude stát na místě žižkovského nákladového nádraží?

Co bude stát na místě žižkovského nákladového nádraží? Jak bude vypadat území dnešního nákladového nádraží Žižkov za pár let? Opravdu je nutné zbořit významnou funkcionalistickou stavbu překladišť? Zasvěcená zpráva od člena zastupitelstva Prahy 3.