Aktuality

29. května 2012

Ekofestival v úterý 5. června 2012 na náměstí Míru

Ekofestival v úterý 5. června 2012 na náměstí Míru V úterý 5. června na Náměstí Míru Zelený kruh pořádá již 6. ročník tradičního festivalu životního prostředí.  Svoji činnost tu bude prezentovat více než 25 ekologických a rozvojových organizací z celé České republiky. Chcete se dozvědět, co se skrývá za podtitulem festivalu „Dnes SLEVA! 1 + 1 planeta zdarma“? Čekají na Vás slevy nebo jiná překvapení? Navštivte Ekofestival.
 

V rámci programu budou připraveny také hry pro děti i dospělé, tematické výstavy a budou nabízeny ekologicky šetrné výrobky a občerstvení Fair Trade. Hudební doprovod zajistí pestrobarevné vokální kvarteto Yellow sisters, veselé a živé písně od kapely El Gaučo či šansoniérka Zdenka Trvalcová a Voilá. O sportovní vyžití návštěvníků se postará Cirkus TeTy s vysutou hrazdou a žonglovacím koutkem a také instalace slackline pro všechny přítomné odvážlivce. 

Letošní ročník Ekofestivalu je navíc doplněn večerními přednáškami pro veřejnost s názvem „Barevné přednášky v Barevné kavárně“. Přednášky a následné diskuze s odborníky se zaměří na aktuální témata, jež přinesou účastníkům praktické nápady a typy, jak žít odpovědnější, šetrnější a zdravější život. Přednášky se budou konat od pondělí 4. června do čtvrtka 7. června, vždy od 18:00 v Barevné kavárně (Londýnská 30, 120 00 Praha 2).

Akci pořádá Asociace nevládních ekologických organizací Zelený kruh pod záštitou starostky MČ Praha 2 Jany Černochové, partnery festivalu jsou CENIA, Ekologicky šetrný výrobek a firmy RockPoint, Sodastream a Vodafone. Ekofestival se uskuteční také díky finanční podpoře z projektu EcoFair Trade dialogue, MČ Praha, Green advertising a internetových obchodů zelenadomacnost.com a bioobchod.cz.
Kompletní program festivalu naleznete na http://www.zelenykruh.cz/cz/ekofestival/