Archiv 2007-8

25. března 2008

Hromosvod v Balbínce

2.dubna 2008 v 19:30 se v Balbínově poetické hospůdce (na adrese Balbínova 6) koná recitál kapely Hromosvod
 
Netradiční folk-rock skupiny Hromosvod zazní i na Vinohradech.
Hromosvod byl založen na podzim 1994 jako dětská kapela, postupně se přes nespočet různých demo-alb vypracoval až k CD 17 lízátek, které vyšlo na jaře 2004 u renomovaného brněnského vydavatelství Indies Records. V propagačních materiálech vydavatel označil Hromosvod jako „velkou naději českého folk-rocku a následovníka legendárních Č.P. 8“.
Kapela bodovala v několika soutěžích, má za sebou kolem dvou stovek koncertů, hraje folk-rock, který se mírně vymyká tradičním proudům, ale nezabředá do bezbřehé alternativy. Domovskou scénu má Hromosvod v pražském Vagónu, nechybí v mimopražských klubech, ani na letních festivalech (Sázavafest, Okolo Třeboně, Prázdniny v Telči, Loděnica Piešťany…).
V květnu 2006 vyslal Hromosvod do světa své druhé oficiální album s názvem Svitavy ověnčené pozitivními novinářskými ohlasy, následná šňůra zasáhla dvacet českých a moravských měst. Další úspěšný rok 2007 korunoval postup do mezinárodního finále Porty, sezónu Hromosvod ve velkém stylu zakončil koncertem a třemi přídavky před zaplněným Hlavním náměstím v Bratislavě.
Více o skupině na adrese www.hromosvod.com.
Ukázky ve formě mp3 najdete na: http://www.hromosvod.com/mp3.html.