Archiv článků z pokusu o oživení webu z přelomu let 2007 a 2008.
 

Archiv 2007-8

ČlánekVelká Jarní cyklojízda za přívětivější Prahu

Velká Jarní cyklojízda za přívětivější Prahu Zažraní cyklisté zvou: Pojeďme spolu! Jarní cyklojízda startuje 17. dubna v 18 hodin z Náměstí Jiřího z Poděbrad.
 

ČlánekJaroslav Hutka bude hrát na Vinohradech v Jičínské

Jaroslav Hutka bude hrát na Vinohradech v Jičínské Bard našel novou stálou scénu v klubu Carpe Diem, Jičínská 4. První představení dává již tuto neděli a zve všechny!
 

ČlánekKorunní rozkopou bagry

Korunní rozkopou bagry Na Korunní se mění kolejový svršek, tramvaje jsou odkloněny. Oprava by měla skončit do 3. května. Nemilé překvapení: nepoužívaná vozovna za Orionkou bude zrušena.
 

ČlánekÚklid vinohradských ulic

Úklid vinohradských ulic

Majitelé aut, sledujte dopravní značení! V celém měsíci dubnu bude probíhat na území městské části Praha 3 úklid ulic a veřejných prostranství a vozidla bránící úklidu budou odtahována. Zaparkovat zpět bude možné až po 20. hodině večerní.

 

ČlánekHromosvod v Balbínce

2.dubna 2008 v 19:30 se v Balbínově poetické hospůdce (na adrese Balbínova 6) koná recitál kapely Hromosvod
 

ČlánekSlavnostní odpoledne ke stému výročí postavení evangelického kostela na Vinohradech

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech, Korunní 60, pořádá v neděli 30.3.2008 od 15 hod slavnostní odpoledne při příležitosti oslav 100. výročí postavení kostela a sborového domu.
 

ČlánekVinohrady okem objektivu

Fotograf Aleš Ostrýt se ve středu 26. března 2008 přijde podělit o své fotografie do knihovny na Korunní ulici. Představení snímků začne v 17 hodin. Následně proběhne beseda autora s návštěvníky.
 

ČlánekZemřel Michal Basch

Bývalý starosta městské části Praha 2 zemřel 9. února 2008.

 

ČlánekVinohradská náměstí

Beseda v knihovně v Korunní 27. února od 17 hodin.

 

ČlánekParkovací zóny - hodnocení

Před spuštěním režimu zón placeného stání na území Prahy 2 (zóna je v provozu od 1. listopadu 2007) se ozývaly hlasy, že to stejně ničemu nepomůže, že jde jen o další komplikaci a dobrý výdělek pro firmu, která bude pro projekt zajišťovat administrativu. Po dvou měsících platnosti již snad lze hodnotit tuto změnu jako úspěšnou, jak se shodují obyvatelé i odborníci.
 

ČlánekZnáte Divadlo na Vinohradech?

Znáte Divadlo na Vinohradech? Ve čtvrtek 29. listopadu se v knihovně Korunní bude konat beseda o Divadle na Vinohradech. O své zkušenosti a zážitky se přijde podělit ředitel divadla, Mgr. Jindřich Gregorini.
 

ČlánekKrásky v paláci Flóra

Krásky v paláci Flóra
Palác Flóra na rozhraní katastrů Vinohrad a Žižkova již podruhé hostí soutěž MISS OPEN PRAHA 2007. Přehlídka finalistek proběhne v Paláci Flóra 31. října 2007. Finalistky soutěže MISS PRAHA OPEN 2007 – o nejkrásnější dívku Prahy - se divákům představí na módní přehlídce, která proběhne dne 31. října ve druhém patře Paláce Flóra od 16:00 do 17:00 hodin.
 

ČlánekNáměty k dopravě

S blížícím se termínem spuštění zóny placeného stání na území Vinohrad se touto problematikou zabývá stále více lidí, jichž se dopravní opatření dotknou. Názory těch, kdo napsali na adresu redakce, zveřejňujeme.
 

ČlánekZóny placeného stání - odklad?

Zóny placeného stání - odklad?
Na území Prahy 2 zbývá 14 dnů do spuštění, v Praze 3 a 7 se spuštění nejspíš odkládá.
 

ČlánekMateřské centrum pořádá burzu

Mateřské centrum pořádá burzu
Mateřské centrum při farním sboru Českobratrské církve evangelické pořádá ve čtvrtek 18. října 2007 burzu dětského a juniorského oblečení, obuvi, školních a sportovních potřeb, knížek, hraček a dalších dětských věcí.