Aktuality

ČlánekVýsledky voleb v Praze 3

Mnohem větší překvapení přinesly výsledky voleb do zastupitelstva Prahy 3. Zde, podobně jako v hlavním městě, ODS po letech téměř absolutní vlády ztratila tolik, že je až na druhém místě za TOP 09.
 

ČlánekVýsledky voleb v Praze 2

Výsledky voleb jsou známy. Kdo usedne v zastupitelstvu Prahy 2 a kdo má šanci se dostat do rady?
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2 - závěrečný pall mall

Protože kandiduje celkem dvanáct stran, zatím jich zde bylo popsáno sedm a volby buší na dveře, je nutné to vzít šmahem: ODS, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, Český politický střed.
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 7/12: Věci veřejné

Předposlední díl seriálu se týká nové strany, která zazářila v jarních parlamentních volbách. Paradoxně v komunálních prý ztrácí, přestože původně vznikla jako plaforma pro nezávislé kandidáty do obecních zastupitelstev.
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 6/12: TOP 09

Mým cílem je představit vám pokud možno všechny strany kandidující do zastupitelstva městské části Praha 2. Rozhodně nebudu objektivní a nezaujatý, a už teď vidím, že to do voleb nejspíš nestihnu. V pondělí se mi povedlo vyzpovídat zástupkyni jednoho z horkých favoritů, TOP 09.
 

ČlánekDivadlo Tréma 29 se spojilo s "žijícím klasikem" Janem Vodňanským

Divadlo Tréma 29 se spojilo s "žijícím klasikem" Janem Vodňanským V klubu Utopie na Bělehradské ulici se 19. října uskuteční setkání divadelního spolku Tréma 29 s vinohradským rodákem Janem Vodňanským. Jak k této spolupráci došlo a co na diváky chystají? Rozhovor s principálem Trémy 29 Markem Tarnovským (taky z Vinohrad).
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 5/12

Ještě jedna nepočetná kandidatura: Koruna Česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska. Se třemi kandidáty, ale s celkem jasnou představou, co prosazovat v zastupitelstvu.
 

ČlánekV sobotu vyražte za alternativní muzikou do Vršovic nebo na Parukářku

V sobotu vyražte za alternativní muzikou do Vršovic nebo na Parukářku Sobotní odpoledne nabízí dvě akce v sousedních čtvrtích - koncert alternativní hudby nazvaný Vršovice sobě a "pochod husitů", který jde částečně i přes Vinohrady a končí na žižkovské Parukářce a pořádá ho sdružení Žižkov nejen sobě.
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 3 a 4/12

Dnes se chci věnovat stranám, které kandidují do zastupitelstva v komorním obsazení, s jednou nebo dvěma osobami na kandidátce. První je Strana podnikatelů a živnostníků, druhá Mírové hnutí 2007.
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 2/12: Strana zelených

Jak jsem už psal, mým cílem je představit vám pokud možno všechny strany kandidující do zastupitelstva městské části Praha 2. Rozhodně nebudu objektivní a nezaujatý, a nevím, jestli to vůbec do voleb stihnu. Druhou stranu jsem si vybral proto, že se nejvíc angažuje v oblastech, které mě zajímají. Také nejrychleji zareagovali na mail, mají stránku na Facebooku a vůbec mají takovou sympatickou barvu. Strana zelených.
 

ČlánekKdo kandiduje do zastupitelstva Prahy 2, díl 1/12: Občané za spokojené bydlení

Mým cílem je představit vám pokud možno všechny strany kandidující do zastupitelstva městské části Praha 2. Rozhodně nebudu objektivní a nezaujatý, a nevím, jestli to vůbec do voleb stihnu. Proto přehled začínám kandidátní listinou, která mě nejvíc zajímala: OSB čili Občané za spokojené bydlení.
 

ČlánekZáměr výstavby kolem nádraží Vyšehrad

Záměr výstavby kolem nádraží Vyšehrad Nový majitel bývalé nádražní budovy a přilehlých pozemků chce novorenesanční nádraží obestavět administračkami. Záměr musí být zveřejněn a veřejně projednán - jednání se koná 12. října.
 

ČlánekVozíte děti do školky autem?

Vozíte děti do školky autem? Koalice Žižkov [nejen] sobě představila výsledky průzkumu: polovina rodičů v Praze 3 vozí děti do školky autem. Na mapě je vyznačeno, kde by se měly obnovit nebo zabezpečit přechody.
 

ČlánekZažít město jinak

Zažít město jinak Ulice Vinohrad, které jsme zvyklí vidět plné projíždějících i parkujících aut, se v sobotu změní v korzo. Zažijeme příjemné město bez zátěže dopravy a hluku. Auta nahradí tržiště, kavárny a restaurace, výtvarné instalace, hudební a divadelní vystoupení či atrakce pro děti.
 

ČlánekNekonvenční žižkovský podzim začíná

Nekonvenční žižkovský podzim začíná Čtrnáctý ročník hudebního festivalu slavnostně zahájil setkáním na žižkovských schodech a vzpomínkou na Jaroslava Ježka u jeho rodného domu. Do poloviny listopadu se bude konat dalších sedmnáct koncertů. Sledujte na www.zizkov.cz.