Aktuality

ČlánekZastupitelstvo Prahy 2 se sejde naposled před volbami

Zastupitelstvo Prahy 2 se sejde naposled před volbami V úterý 21. září od 16 hodin se uskuteční poslední zasedání zastupitelstva ve složení, v němž zastupitelstvo fungovalo uplynulé čtyři roky. Hlavním tématem bude opět privatizace obecních domů.
 

ČlánekMěsíc do voleb

15. a 16. října se konají komunální volby - příležitost ovlivnit složení zastupitelstva hlavního města a městských částí. Kdo kandiduje v Praze 2?
 

FotogalerieZtracenka - fotogalerie

Ztracenka - fotogalerie Po čtyřech letech rekonstrukce se minulé úterý otevřely brány zahrady Ztracenka na novoměstském Karlově. Jaké to tam je, jsem zjišťoval v nedělním zapadajícím slunci.
 

ČlánekVinohradská vinobraní již tento víkend

Vinohradská vinobraní již tento víkend Množné číslo je v tomto případě na místě - Praha 2 a Praha 3 pořádají ve stejném termínu každá své vinobraní. Praha 2 na náměstí Míru a v Grébovce, Praha 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad.
 

ČlánekTip na víkend: Dny evropského dědictví

Tip na víkend: Dny evropského dědictví O nadcházejícím víkendu se v celé Evropě slaví Dny evropského dědictví, kdy je do památek umožněn volný vstup nebo jsou zpřístupněny památky jindy pro veřejnost uzavřené.
 

ČlánekDo otevření Ztracenky zbývá pár dnů

Do otevření Ztracenky zbývá pár dnů Rekonstrukce zahrady prošla kolaudací, 7. září je slavnostní otevření.
 

ČlánekBleší trh na náměstí Míru

Bleší trh na náměstí Míru Již tradičně se poslední sobotu v měsíci koná na náměstí Míru pravý bleší trh. Nakupujte, prodávejte veteš všeho druhu!
 

ČlánekSrpen 1969 na Vinohradech

Na 21. srpna se připomíná kromě výročí srpna 1968, kdy bylo Československo obsazeno vojsky pěti zemí Varšavské smlouvy, také srpen 1969. Kolem 21. srpna toho roku si občané demonstracemi připomněli první výročí okupace. Tyto demonstrace však byly tvrdě potlačeny, a to již nikoliv zvenčí, cizími vojsky, ale na pokyn vedení země Sborem národní bezpečnosti, Lidovými milicemi a armádou. I tahle smutná historie kráčela po Vinohradech.
 

ČlánekSrpen 1968 a Vinohrady

Srpen 1968 a Vinohrady 21.srpna 1968 bylo Československo okupováno armádami pěti zemí v čele se Sovětským svazem. Pozváni a podporováni částí vedení komunistické strany, zatlačili do patřičných mezí reformní proces a pomohli udržet režim, který naší zemi léta devastoval, potlačoval všechny projevy svobody a snažil se z obyvatel vychovat poslušné stádo. Tohle je příspěvek k tomu, aby se na to nezapomnělo, psaný z pohledu městské čtvrti, které se první den okupace dotknul asi nejvíc, pražských Vinohrad.
 

ČlánekZasedání zastupitelstva Prahy 2

Zasedání zastupitelstva Prahy 2 Zasedání zastupitelstva Prahy 2 se uskuteční v úterý 22. června od 16 hodin v sále radnice na náměstí Míru.
 

ČlánekCyklojízda: z Vinohrad do Dejvic

Cyklojízda: z Vinohrad do Dejvic Červnová cyklojízda se koná ve čtvrtek 17. června - v 18 hodin se startuje z náměstí Jiřího z Poděbrad směr Dejvice.
 

ČlánekVarhanní festival na Žižkově a na Vyšehradě

Varhanní festival na Žižkově a na Vyšehradě Varhanní festival Free Organ World zasáhne i čtvrti sousedící s Královskými Vinohrady - ve středu v kostele sv. Rocha na Olšanech a ve čtvrtek v chrámu na Vyšehradě.
 

ČlánekDebata s občany na radnici Prahy 3

Debata s občany na radnici Prahy 3 Radnice Prahy 3 pořádá v úterý 15. června debatu na téma Komunikace radnice s občany. Bude se mluvit i o obvinění zástupce starostky a vedoucího odboru výstavby?
 

ČlánekRozloučení s Ladislavem Smoljakem

Rozloučení s Ladislavem Smoljakem Rozloučení se zakladatelem Divadla Járy Cimrmana, který zemřel 6. června 2010, se koná v pátek 11. června v Žižkovském divadle JdC.
 

ČlánekEkofestival na náměstí Míru

Ekofestival na náměstí Míru Ve čtvrtek 3. června od 10 hodin rozbalí stánky a představí svůj program ekologické organizace aktivní v ochraně životního prostředí. Po celý den bude probíhat i kulturní program.